Mastering provádíme pomocí kvalitních algoritmů v programu Samplitude s použitím špičkových pluginů firmy Universal Audio.

Zpracování souborů pro mastering je nejlépe prodiskutovat před jejich zasláním přímo s námi. Přečtěte si také několik článků z našeho blogu http://blog.bitehazard.cz/search/label/mastering . Obecně platí, že soubor by měl být v kvalitě nejméně 44,1 kHz/24 bit, bez limitace, bez ustřiženého začátku a konce, headroom max -3 dBFS (tzn. lépe -6 až -10 dBFS). Nenahrávejte své projekty samplovacím kmitočtem 48 kHz, pokud pro to nemáte dobrý důvod. Je to zbytečné a nijak to nevylepší kvalitu nahrávky. Nepoužívejte ani vyšší samplovací frekvence, jako 88,2, 96, 192 kHz, pokud není nahrávka určena pro DVD nebo BlueRay disky. Každým převodem do nižšího formátu se udělá více škody, než když je od začátku použito 44,1 kHz.

Nenoste nám ke zpracování mp3 převedené do wavu! Poznáme to a takové soubory odmítneme zpracovat.

Mastering je nejlépe řešit zasláním souborů pomocí internetu. Následně obdržíte zdarma návrh masteringu jednoho tracku. Po Vašich připomínkách a korektuře zpracujeme další tracky dle Vašich požadavků a výsledný master bude umístěn na server ke stažení.

Dříve se objednávka masteringu prováděla pomocí formuláře Mastering_R-AUDIO.pdf . Není nutno již vyplňovat, CD už se téměř nepoužívá a vše se řeší pomocí internetu a zasílatelských služeb nebo mailů. Pouze pokud nám chcete sdělit údaje o parametrech skladeb, můžete formulář vyplnit, nebo jej použít jako vodítko. 

Ceny jsou zjednodušené, 1200,-Kč za jednu běžnou písničku (do 5 minut).